Jaka waluta w Bułgarii?

Jaka waluta w Bułgarii?

Jeżeli planujesz podróż do Bułgarii, musisz wiedzieć, że polskie złotówki raczej ci się nie przydadzą. Obowiązującą w tym kraju walutą jest bowiem lewa (BGN). Trzeba również zdawać sobie sprawę, że kurs lewy jest uzależniony od euro, bowiem 1EUR=1,9558BGN. W praktyce oznacza to, że euro w Bułgarii już jakoby obowiązuje. Turystom wybierającym się w podróż do bułgarskich kurortów zaleca się więc zabranie ze sobą euro, a następnie wymiana tej waluty na lewa. Wówczas będziemy mieć pewność, że wymienimy ją w stosunku mniej więcej 1EUR=1,9558BGN. Należy również wystrzegać się nieuczciwych kantorów bądź też wymieniać walutę u osób przygodnie spotkanych.

Podróż do Parku Narodowego

Nie trzeba lecieć w podróż do Afryki, by poczuć egzotykę prawdziwej pustyni, obejrzeć niezwykłe rośliny i zwierzęta.  Takie miejsce znajdziemy nad polskim morzem. Warto się wybrać tam, by choć na chwilę odpocząć od miejskiego zgiełku. W słowińskim parku Narodowym miejsca na spacery nie zabraknie, bowiem wyznaczono tu blisko 140 kilometrów tras. Podróż warto rozpocząć od tych spacerów po okolicznych wydmach. Wydmy przez okolicznych mieszkańców nazywane są żarłocznymi. Bowiem wędrujące wzgórza sięgające nawet 40 metrów wysokości pochłonęły niejedną łąkę, drogę czy dom. Najsłynniejszą jest Wydma Łącka.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie

Podróż do Moskwy pozwalają poznać jej przepiękną architekturę, wyjątkowe zabytki kultury i sztuki oraz niezwykły klimat. Tam też co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Oczywiście nie zapominajmy, by odpowiednio wcześnie zarezerwować hotele, które w Moskwie charakteryzują się różnym standardem, od niezwykle ekskluzywnego na przeciętnym kończąc. Być może Festiwal stanie się dla nas impulsem, który pobudzi naszą ciekawość kultury Wschodu i to w tamtym kierunku zaczniemy odbywać podróż.

Jak planujemy wspólne wycieczki do ciepłych krajów ?

Rok rocznie zamierzamy wykupić wycieczki i w tym celu odkładamy fundusze.
W związku z tym intensywnie, oglądamy zawsze wcześniej z całą rodziną w agencjach turystycznych, interesujące nas cenowo wycieczki do ciepłych krajów.

W którym miejscu rezerwujemy?. Z zasady wybieramy cieszące się marką biuro podróży które reprezentuje organizatora imprez turystycznych i doradza nam podczas wyboru wycieczki urlopowej. Organizator Turystyki i Pośrednik Turystyczny oświadcza, że posiada wpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych. Dopytujemy o wiadomości. Zorientowany na klienta agent danego biura posiadający w ofercie wycieczki powinien informować klientów na temat przepisów kraju wyjazdu.
Umowa na imprezę posiada następujące elementy: oznaczenie stron umowy, dane stron umowy, nazwisko i imię uczestników, dane biura podróży, nr NIP, REGON firmy, EDG organizatora, przedstawiciela organizatora imprezy turystycznej, warunki imprezy, zobowiązania, reklamacja, płatność za imprezę, formy płatności, rezygnacja z imprezy.

Wycieczki last minute to dla klientów genialna sposobność

Wybranie wycieczki last minute zależy od kilku niuansów. Wiele razy staje się dla nas znacząca kwota, jaką trzeba przeznaczyć na wycieczkę last minute i wtedy nie jest już tak znaczące miejsce.
Może zdarzyć się także, że mamy do dyspozycji pewną pulę pieniędzy na wyjazd last minute, ale mamy problem, aby odnaleźć właściwe miejsce. Oczywiście niektórzy wiedzą bardzo dobrze dokąd wolą odbyć imprezę last minute, bowiem mają gotowe marzenia. Biura podróży oferują dużo ewentualności, tym urlopowiczom, którzy decydują się na wyjazd last minute, z tego względu niejednokrotnie dokonanie wyboru może okazać się rzeczywiście skomplikowane. Możemy wybrać za destynacje wycieczki last minute najczęściej typowane przez klientów państwa: Egipt, Tunezja, Hiszpania.

Istnieje również opcja, aby zrealizować wyjazd last minute w bardziej osobliwych państwach. Przykładowo kiedy nie ma sezonu mamy okazję polecieć do Indii i na zasadzie wyjazdu last minute przenieść się na pewien czas jakby do zupełnie innej rzeczywistości. Można także odnaleźć wyjazdy last minute w rejony Ameryki Łacińskiej, gdzie środowisko, obyczaje, mentalność przedstawiają dla nas członków cywilizacji zachodniej sporą egzotykę.
Jeżeli nie garniemy się do tropikalnego klimatu istnieją dla nas wycieczki last minute do np. państw bliżej bieguna północnego.
Jest opłacalne wyszukać na stronach internetowych wycieczek last minute aranżowanych przez organizatorów turystyki i odbyć być może wyjazd swojego życia.

Czy mamy możliwość dokonać zwrotu biletu autokarowego, który został zakupiony i czy ponosimy uszczerbek finansowy z tego powodu ?

Kiedy zaplanowaliśmy przejazd i kupiliśmy bilety autokarowe zezwala się na to, żeby oddać bilety autokarowe gdy z jakiegoś względu nie mamy możliwości, żeby odbyć podróż. W wypadku gdy nabyliśmy bilety autokarowe w biurze podróży to zwrotu dokonujemy w biurze. Jak zakupiliśmy bilety autokarowe u przewoźnika w takim wypadku bilet oddajemy u przewoźnika.
Natomiast gdy bilety autokarowe były kupione w portalu internetowym wówczas musimy zaznaczyć polecenie zwrot oraz napisać wymagane informacje : nazwisko klienta, dzień sprzedaży i numer GID biletu. Należy liczyć się z tym, że nie oddadzą nam zupełnej kwoty gdy oddajemy nabyte bilety autokarowe, dlatego, że przewoźnik ma prawo odliczyć np. dotąd poniesione koszty.

Określone ilości potrąceń gdy zwracamy bilety autokarowe szacuje każda firma transportowa z osobna w spisie reguł, który musimy podpisać kiedy nabywamy bilet. Ogólnie, im wcześniej oddamy zakupione bilety autokarowe tym większą sumę możemy odzyskać, a im bliżej jest dnia in godziny wyjazdu tym jest to dla nas bardziej niekorzystne. Występują też sytuacje, kiedy bilety autokarowe wcale nie podlegają zwrotowi. Zdarza się tak wtedy gdy bilet stracił ważność albo jeśli bilety autokarowe, które potrzebujemy zwrócić są tak bardzo podarte, że nie da rady ich identyfikować. Poza tym, gdy pasażer nie może pokazać oryginału biletu też takie bilety autokarowe nie mają prawa być zwrócone.

Jak organizujemy wakacyjne wycieczki na wyspy ?

Przed wakacjami wykupujemy wycieczki i z tego powodu odkładamy fundusze. W związku z tym z zapałem, oglądamy już pół roku wcześniej razem z żoną w katalogach, atrakcyjne pod każdym względem wycieczki na południe Europy.

U kogo wpłacamy zaliczkę?. Nierzadko wybieramy zaprzyjaźnione biuro podróży które jest umocowane prawnie przez organizatora turystycznego i doradza w celu wyboru wycieczki urlopowej.
Każdy Organizator powinien posiadać zaświadczenie. Sprawdzamy przepisy. Godny zaufania organizator turystyczny posiadający w ofercie wycieczki powinien zawsze informować podróżujących na temat przepisów kraju wyjazdu.
Umowa z organizatorem zawiera elementy umowy cywilno- prawnej: Organizatora i Uczestnika imprezy, dane stron umowy, imię i nazwisko uczestnika, dane biura podróży, nr NIP, REGON agencji, EDG biura, pełnomocnika agencji, warunki imprezy turystycznej, zobowiązania stron, reklamowanie imprezy, płatność, warunki dokonania płatności, warunki rezygnacji z imprezy.